• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ilveksen peliasut

Jos nyt ihan rehellisiä ollaan, niin aika valjulta näyttivät omasta mielestäni tv-kuvassa ja tuli mieleen ne jumbokauden 1994-95-paidat.

Läheltä ihan ok ja logot ja numerot läheltä tyylikkäitä, mutta peliasut eivät oikein näytä Ilvekseltä pelikuvassa ja mielestäni tyhmä ratkaisu, että niillä pelataan peräti 12 peliä. Riittäisi joku tyyliin 5 ihan hyvin.


Ei taida nyky-Ilvekselle valkeat lakanat vaan yksinkertaisesti sopia, vaikka itsekin puhuin aiemmin että joinakin kausina voisi olla valkoiset kolmospaidat. Ehkä parempi vaan mennä kotona vihreä, vieraissa keltainen ja kolmospaitana musta -kombolla jatkossa.
 
1000052392.jpg


Vastaava olis kyl hieno Ilveksellekin
 
Kolmospaitojen taika pitää :rolleyes:
Saldo tällä hetkellä 0-2, jos laskin oikein.
Paita käy varmaan kaupaksi hyvin.
Lajienvälisen yhteistyön kunnioittamiseksi Ilveksen jalkapallojoukkue käyttää Ilveksen jääkiekkojoukkueen erikoispaitaa mukailevaa uutta kotiasua Veikkausliigan viimeisellä kierroksella.
 
Kauneus on katsojan silmässä, joka meikäläisen kohdalla tarkoittaa, että noista valjuista kolmospaidoista voisi luopua per heti.

Ilveksen värit ovat vihreä, keltainen ja musta PISTE. Tavallaan ymmärrän, että perinteitä kunnioitetaan ja käytetään kohtuuden rajoissa tota Ilveksen alkuperäistä logoa, kunhan muistetaan, että Ilveksen naamalogo on ylivoimaisesti Suomen ja uskallan väittää universumin upein ja tyylikkäin seuralogo.❤
 
”Jos tulee joku erikoispeli, siinä voi olla tosi erikoisetkin paidat. Katotaan, tossa keväällä voi olla jotain hyvää esiottelua, niin voidaan ehkä tehdä sinne jotain erikoisempaa paitaa.”

Oliko tämä se kuuluisa Token Tiiseri?
 
Siittä vois kuitenkin koittaa lähtee että poltetaan nämä valkoiset. Vaikka hienot onkin.
Ilman muuta kannattaa kokeilla, tuntuu tämä seura olevan niin kirottu, että amuletteja ovenpieliin ja paidat palamaan, jos sen kirouksen jotenkin saisi pois.

Vaikka niitä helvetin valaanääniä nyt pukukoppiin.

Jotain perkele.
 
Joskus ne lukot aukeaa ihan tyhmillä jutuilla. Matikainen laulatti munasillaan moottorisahaa. Tuupataan me kokko palaan parkkipaikalla ja lähetään siittä rakentaa uutta.
 
Takaisin
Ylös