• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ilveksen peliasut

Vs: Ilveksen pelipaidat

Ipa41 sanoi:
http://ilves.com/uutiset/2016/09/09/ilveksen-pelipaidat-kaudella-2016-17

Seison korjattuna. Sekä sen verran ihastuneena, että tällä kaudella todellakin tulee hankittua uusi fanipaita.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Tyylikkäin pelipaita mitä on piiiiitkään aikaan ollut! Pakkohankinta tai ainakin hyvä toive jollekin listalle...
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Ihmeen myöhään meni julkistus, mutta hienothan nuo paidat tosiaan on. Täytyypä harkita jopa fanipaitaa, jos nuo Ilveskaupan sivut alkaisivat huomiseen mennessä pelittää.

Vielä kun olisivat saaneet mainosvideon lisäksi ihan molemmilta puolilta kuvat otettua...
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Todella hienot!Vieraspaita pitkästä aikaa erittäin hieno.Logo erottuu hyvin.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Rouhija sanoi:
Todella hienot!Vieraspaita pitkästä aikaa erittäin hieno.Logo erottuu hyvin.

Josko tällä kertaa erottuisi myös hihanumerot.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Joo kuvat olisivat jees, videon perusteella kumminkin todella tyylikkäät.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Ovat niin komeat, että Ilveksen verkkokauppa on heti tukossa.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Hyvältä näyttää vaikka toistan itseäni, että tuo vieraspaidan keltainen olisi voinut olla tummempi.

Paita näyttää siinä mielessä jopa "pelottavan" hyvältä, koska mainosten määrä näyttää aika alhaiselta.

Hienoa nähdä että Ilves on eturintamassa alkanut jättämään nuo vanhahtavat laatikkomainokset pois, minkä käsittääkseni ainakin myös TPS tekee tälle kaudelle.

Vielä täytyy myös kehua myös julkistusta. Sandell ja Laakso vierekkäin, mikä kertoo juuri siitä että nyt mennään kahdella johtajalla tulevaan kauteen.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Tuossa vielä yksi kuva vieraspaidasta/-varustuksesta:
https://www.instagram.com/p/BKJXbR1jJ0a/
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

LuikuriTattinen sanoi:
Tuleekohan vieraspaita myyntiin ollenkaan?
Ei kai niitä ole tapana myydä - mitä nyt jotain game worn -paitoja saattaa löytää.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Itellä on valkoisella pohjalla oleva paita, joka ei ole game worn, että on niin joskus ainakin myyty.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Olihan se juuri niin hieno mitä muistelin. Onnistunut paita on tämä.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Tuo Lainapeite-vihreä on vaan niin ruma väri, että se pilaa koko paidan.
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Omaan silmään entinen valkoinen oli ehkä paremman näköinen, mutta en valita. Omasta mielestä hyvä, että välillä vähän tulee vaihtelua. Mainosten outfit on tosiaan suuri posin paikka!
 
Vs: Ilveksen pelipaidat

Kyllä noissa mainosten asettelussa on kehitytty. Vielä 2013 Maikkari piti Ilveksen pelipaitaa suomen rumimpana mainosten takia.
 

Liitteet

  • tmp_14805-15991781194471826.jpg
    tmp_14805-15991781194471826.jpg
    188,6 KB · kertaa luettu: 331
Vs: Ilveksen pelipaidat

Diggaan molempia, mutta erityisesti keltainen on hauskaa vaihtelua. Näistä olis hienoa saada t-paita versiot, nimellä ja numerolla.
 
Takaisin
Ylös