Ghettošaman
Rivipelaaja
- Viestejä
- 51
Onko sinulla jotain sisäpiiritietoa seuran panostuksista? Uskon että minä ja muut haluttaisiin kuullä niistä jos vain mahdollista kertoaIhan saman verran kuin aikaisemminkin, tai luultavasti jopa enemmän, kun se idioottimainen tulonjako on poistunut, eli menestys tuo rahaa
Ja kun lukee lainauksen sijaan koko viestin, niin asiakin muuttuu hieman.Tämä on ihan normaalia toimintaa,että tulevan kauden valmentajat ovat tiedossa jo tässä kohtaa, koska ensi kauden joukkueita rakennetaan koko ajan, ja varsinkin isot nimet haluavat tietää,että kenenkä valmennukseen saapuvat.
Toki se on uutta,että nämä julkastiin jo nyt.
En ihmetellyt sitä, että ensi kauden valmentaja on jo tiedossa. Se on täysin normaalia. Kysymys oli siitä, miksi nykyisen valmentajan lähtö ja uuden valmentajan tulo päätettiin julkistaa jo marraskuussa.
Onko kyse vain poikkeuksellisen avoimesta tiedottamisesta vai samalla hiljaisesta viestistä, että tämä kausi mennään nykyisellä materiaalilla ja katseet on jo suunnattu ensi kauteen?
Näiden kahden asian välillä on aika olennainen ero