Ikone
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 674
Jaro pelissä ainakin joku kaksi yhden hinnalla ja siksi tuo 7,5€.Halvimman lipun hinta on 15 €, kun viikkoa myöhemmin on 7,5 €. Ilman sen tarkempaa tarkastelua, niin jotain ainakin niissä hinnoissa tapahtuu.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jaro pelissä ainakin joku kaksi yhden hinnalla ja siksi tuo 7,5€.Halvimman lipun hinta on 15 €, kun viikkoa myöhemmin on 7,5 €. Ilman sen tarkempaa tarkastelua, niin jotain ainakin niissä hinnoissa tapahtuu.
Näemmä joo. Hyvä bongaus ja hyvä ale toho kohtaa ku kiekon kaa pitää taistella.Jaro pelissä ainakin joku kaksi yhden hinnalla ja siksi tuo 7,5€.
Olisi kyllä uskomattoman kova temppu. Nyt jo erinomaisesti myynyt peli.katso liitettä 13311
13 päivää H-hetkeen. Alkuviikosta kannattanee avata jo kaksi viimeistä sektiotakin (E1 ja E5) myyntiin.
Kaikin veivailun, ihmettelyn ja kinastelun jälkeen saattaa muuten näyttää siltä, että ottelu on loppuunmyyty pl. tuo lupin ekstra suuri kiintiöEn tiedä miten tämä pitää kenenkin agendaan sopivaksi spinnata, mutta olisi vähintäänkin huvittava lopputulema.
Joo, noita kannattajapäädyn seisomakatsomoita ei taida oikein pystyä ennakoimaan, muuten kuin kausarien numeroiden pohjalta. Irtolippumyynti onkin sitten aika mahdotonta päätellä. Ennen kuin Ilves ilmoittaa, että täynnä on.Kovin monella tuskin tietoa mutta, mikähän tilanne noiden C3 ja C2 karsinoiden suhteen.
Loputkin katsomot vaan auki. Näyttää niin hyvältä, että klubirunkuille ei jatkossa tarvi myöntää lisäpaikkoja. Käsi ylös virhearvion merkiksi.
Olen vieläkin sen kannalla, että jos tulokset on hyviä, katsojia kyllä riittää kevään peleihin. Voitto lupista olisi lottovoitto, koska seuraavana vastaan tulee Jaro, mikä ei varmasti vedä tuulareita itseisarvoltaan. Mutta jos edellinen peli on tunnelmaltaan katossa ja tulos hyvä tullaan tuohon peliin pelkästään hakemaan samaa.
Jaro pelissä ainakin joku kaksi yhden hinnalla ja siksi tuo 7,5€.
Näemmä joo. Hyvä bongaus ja hyvä ale toho kohtaa ku kiekon kaa pitää taistella.
C:hen on muuten pari euroa halvemmat liput ainakin kuin HJKta vastaan. 17 vs 15.
Tässä tapauksessa olisi hyvää pelisilmää näyttää peli Kultaisessa Ilveksessä tai MersuklubillaJos kiekkojoukkue sattuisi pääsemään väliriin, tuo 12. huhtikuuta olisi aika optimaalinen törpöttelypäivä. Ensin kaljakatsomoon futista väijymään ja siitä pubiin (tai täällä 33500:ssa vaikka kämpille) seuraamaan Ipan vieraspeliä. Voi olla Pikilinnassa ja Voimassa vilskettä pelin jälkeen, jos Ipan kiekkokausi vielä jatkuu.
Joku mistään tietämätön perhe vielä ostaa liput tuolta ja stadionilla koko porukka sitten ällikällä lyöty klubihuivit päälläNäköjään lupin linkillä voi myös ostaa c3:sta lipun katso liitettä 13319
Lippupiste taas kussu hommat, mutta sentäs reagoivat tohon nopeasti.Joku mistään tietämätön perhe vielä ostaa liput tuolta ja stadionilla koko porukka sitten ällikällä lyöty klubihuivit päällä
E: Korjattu
Toivottavasti tuularit ei ajattele, että kiva kun on halpoja lippuja. Tuokin on taas auki vain lippu.fi, ei Ilveksen omassa kaupassa.Ostakee lippunne päätyyn! Paikat löytyvät nyt yleisestäkin myynnistä: https://www.lippu.fi/event/ilves-veikkausliiga-2025-tammelan-stadion-19962294/
Jep, mutta on tuo ollut päätyläisille saatavilla jo jonkin aikaa, että liput olisi pitänyt jo olla ostettuina. Pitäisi muutenkin luoda sellaista kulttuuria, että ne liput halutaan päätyyn ostaa heti, kun vain suinkin voi niiden mentyä myyntiin.Toivottavasti tuularit ei ajattele, että kiva kun on halpoja lippuja. Tuokin on taas auki vain lippu.fi, ei Ilveksen omassa kaupassa.
Jos näin on niin omituista kyllä. Tuohon kyllä mahtuisi järkkärit blokkaamaan paljon pienemmälle alueelle.Jostain syystä E5 tuli puolittain myyntiin:
katso liitettä 13381
Tarkoittaako tämä nyt sitä, että lupilaisten takia tuo koko puolikas E5 on nyt eristettynä? Tämäkään katsomo ei ole avoinna Ilveksen omassa lippukaupassa.
Eikös nuo ollut niitä ry:n kiintiöpaikkoja eli junnuille ja heidän perheilleen tarkoitettuja?Mistä johtuu, että D3-D5 katsomoiden liput ei ole myynnissä? Onko niissäkin joku vieraskiintiö yms?
Erityisen oudoksi tämän tekee, että ne ultrathan on tuossa alhaalla ja perheelliset on ton E5 vieressä.Jostain syystä E5 tuli puolittain myyntiin:
katso liitettä 13381
Tarkoittaako tämä nyt sitä, että lupilaisten takia tuo koko puolikas E5 on nyt eristettynä? Tämäkään katsomo ei ole avoinna Ilveksen omassa lippukaupassa.