Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Edelliskaudella Ilveksen Liigan toisiksi parhaan ylivoiman paras pistemies, joka paukutti runkosarjaan 54 pongoo ei siis mielestäsi kuulu kummallekaan ylivoimalle? Ei helvetti mitä tuubaa taas. Ihmettelet että miksei asiallista kritiikkiäsi oteta vastaan kun jutut on tätä tasoa ja Laukkasen Lassen koiran nivelrikkokin on Näppilän syytä.Löytäisin Jensille paljon paljon A-luokan annettavaa kakkosen laidalta ja alivoimalta.
Olen samaa mieltä, että junnutoiminnassa on parantamista. Suunta on kuitenkin oikea.Ilveksellä on ollut kaamea lupauskato, josta kärkiesimerkki taas varaustilaisuus. Haluaako muualtakaan tulevaisuuden tähdet enää Ilvekseen josta ainoa polku nykään vie Sportiin, Jukureihin tai Saipaan. Pakistossa ja hyökkäyksessä peluutetaan mielummin kehäraakkia tai jyrää kuin junnuja. Junnut saa pelin siellä toisen täällä. Ja vaikka ne jyrät mokailee tai ei riitä on se eriasia, aina, aina.
En tiedä onko tämä huvittavaa vai juurikin sitä tuubaa kun Lööken tilastot haetaan poikkeuksetta kahden kauden takaaEdelliskaudella Ilveksen Liigan toisiksi parhaan ylivoiman paras pistemies, joka paukutti runkosarjaan 54 pongoo ei siis mielestäsi kuulu kummallekaan ylivoimalle? Ei helvetti mitä tuubaa taas. Ihmettelet että miksei asiallista kritiikkiäsi oteta vastaan kun jutut on tätä tasoa ja Laukkasen Lassen koiran nivelrikkokin on Näppilän syytä.