Toskala 35
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 276
Enemmänkin parempi niin että asioille saattaisi joskus jotain tapahtuakkin. Se että ollaan hiljaa ja vaan hyväksytään asiat vasta surullista onkin.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eli mitkä asiat mistä ollaan hiljaa ja mitä hyväksytään?Enemmänkin parempi niin että asioille saattaisi joskus jotain tapahtuakkin. Se että ollaan hiljaa ja vaan hyväksytään asiat vasta surullista onkin.
Äläpäs kysele nyt noin vaikeita.Eli mitkä asiat mistä ollaan hiljaa ja mitä hyväksytään?
Paljon en odottanutkaan, mutta sekin alitettiin.Joo ei noin vaikeita kyssäreitä kiitsa. Sanotaan vaikka näin että jos linja menee pieleen päätösten osalta ja ei olla tyytyväisiä niin pitäisi vaan olla hiljaa ja hyväksyä nöyrästi linjaus millä ollaan menossa. Mitään ei saisi koskaan sanoa. Niin se ei voi olla.
Älä nyt, eikö mitään enää saa sanoa?Paljon en odottanutkaan, mutta sekin alitettiin.
Kyllä me siitä maksettiin.Kun Kos nousi ylös, niin olis U20 rosterissa vielä Harkimolle paikka. Ei olis pitäny päästää pois kesken kauden tyhjennettyyn Sporaan. Ei ollut Ilveksen etu, eikä Sporalta kyllä mitään rahaakaan saatu.
Ei sa. Siihen puututaan hetiÄlä nyt, eikö mitään enää saa sanoa?
/s
Sananvapaus on yksi asia, toinen mikä kulkee sen kanssa käsi kädessä on sananvastuu.Ei sa. Siihen puututaan heti
Olis varmaan ollu poika hyvällä motivaatiolla liikkeellä kun ensin olis istunu penkillä pari viikkoa U20 mukana tietäen että olisi päässyt koittaan Liigassa… edit. Sitä paitsi Kos ei olisi vaikuttanut millään tavalla Harkimoon koska on syntynyt 06…
No kenet 04-syntyneen sieltä tiputtaisi pois? Väitän että ei pelaisi minuuttiakaan finaaleissa.Ei kukaan itseänsä jalkaan ammu. Sopimuksista kiinni pitäminen on aika normaalia. Menestyvissä organisaatioissa näin tehdään. Ei päästetä pelaajia AHL:ään tai muihin seuroihin. Joukkueen etu on tärkein asia. Ei Sportkaan päästänyt yhtään pelaajaansa ilmaiseksi muihin seuroihin tai liigoihin. Vaikka oma kausi ohi suljetussa Liigassa. Varmaan kaikki olisi lähtenyt. Kos vaikuttaa kyllä. Kokenut ison tontin pelaaja pois U20 rosterista => Harkimon tontti ja tarve kasvaa. Varmasti olisi pelaavassa ollut nyt finaaleissa. Piste per peli mies.
No kenet 04-syntyneen sieltä tiputtaisi pois? Väitän että ei pelaisi minuuttiakaan finaaleissa.
Ymmärränkö nyt oikein, että Harkimo olisi pitänyt pitää rosterissa sen takia (ja olla mahdollistamatta tälle junioriurheilijalle unelma pelata liigassa) että jos joku 04-syntynyt pelaaja mahdollisesti loukkaantuu?Mikkolainen ja Heikkinen lienee 04 syntyneistä rikki ja poissa seuraavasta pelistä? Harkimo teki U20 sarjassa 32 peliin 32 pojoo tehoilla +11. Heikkistä paikkais hyvin. Ei se siellä Sportissakaan uraansa mitenkään edistänyt. Ratkasijan viittaa harteille näissä peleissä olisi uralle isompi juttu, kun sääliminuutit luovuttaneen ja pelimiehensä myyneen Sporan riveissä. Pääsi pelaan 8 "liigapeliä", joissa mestistason rosteri rimpuili liigajoukkueita vastaan. Olisin pitänyt U20 rosterissa leveyttä tuomassa. Mitä järkee se muuten oli edes ottaa tänne. Nyt maksettiin pelaajan kustannukset kauden ajan ja Sport niitti hyödyn täyttämällä tyhjennettyä rosteriaan ilmaiseksi.