Esa Honkalehdon "ankat"


Kumpihan kusettaa enemmän golfissa: Essi vai Trumppi?
”Siviilityönään Honkalehto pyörittää omaa Sportsvision yhtiötään, — Honkalehto on myös kovassa myötätuulessa parhaillaan liitävän jääkiekkojoukkue Ilveksen toimitusjohtaja.”

Ainakin oli ammatti todenmukaisesti kuvattu. Ensisijaisesti pyöritettiin firmaa, ja Ilvestä johdettiin vasurilla, jos aikaa koplailuilta jäi.
 
On täysin käsittämätöntä, että kyseiselle kaverille löytyy vuosi toisensa jälkeen hommia kohtuullisen merkittävistäkin paikoista, eikä kukaan ole koskaan saanut tätä ansaan.
 
katso liitettä 15378
Siitä sitten seuraavalle toimarille taas saappaat täynnä paskaa odottamassa.

Eiköhän tuossa ole myös syy tähän vaihdokseen. Muutenhan tämä on vähän sama kun siirtyisi vaikka jostain Liigan kärkiseurasta Mestikseen.
Tuntuu iso osa golfkentistä olevan bisnesmielessä melkoista puuhastelua ja kädestä suuhun elämistä. Niin usein saa lukea/kuulee näistä toimareiden vaihtumisista.

Ei siinä, Esa varmasti nostaa sitten seuraavan viheriön kaikkien aikojen kukoistukseensa.
 
Takaisin
Ylös