• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

LA 4.1.20 | KalPa - Ilves

Nyt en ymmärrä kyllä yhtään, täällä ylempänä kun kirjoitetaan että me hävittiin, mutta Liigan sivuilla lukee että peli päättyi 2-4??? Selittäkää pliis?????
 
Omat kirjoitukseni katosivat ainakin bittiavaruuteen ja ilmestyivät sitten hirveällä viiveellä tänne, mistä lie johtunut? "Mitä helvettiä" kirjoitin Mesen saatua jäähyn, kun ajoi maalille
 
Omasta mielestä Miehon maali olisi pitänyt hyväksyä. Osumakohta riman kohdalla.

Ainakin noiden kuvakulmien perusteella mitä lähetykseen näytettiin, niin ehdottomasti olisi pitänyt hyväksyä. Onneksi ei tuohon kaatunut.
 
Lähetyksessä nähdyn perusteella maila oli kyllä pahimmillaan riman yläpuolella,mutta silloin kun kiekkoa ohjattiin niin ei mitenkään.

Todella yllättävä ratkaisu,että hylättiin.

Mutta hyvä,että uusi Ilves ei yleensä kaadu yksittäisiin tällaisiin,yksittäisiin hassuihin jäähyihin tai yksittäisiin ohhoh-maaleihin. (kuten Tepsin kolmas eilen) Tämä on ehkä sitä mitä Koskela sanoi Karrin saadessa kenkää,että liikaa laskettiin siinä vaiheessa sattuman varaan.
 
Lähetyksessä nähdyn perusteella maila oli kyllä pahimmillaan riman yläpuolella,mutta silloin kun kiekkoa ohjattiin niin ei mitenkään.

Todella yllättävä ratkaisu,että hylättiin.
Voin katsoa maailmaa keltavihreiden lasien läpi mutta kun peli on itä-suomessa ja herrat Heikkinen (Savonlinna) ja Laakkonen (Lappeenranta) vislailevat, niin mitä tahansa voi sattua: 2+10 onkin 5+20 ja maali ei olekkaan maali. ;)
 
Suomen ja Meskasen käsiläpy 2. maalin jälkeen on puhdasta sexyä....ihanaa!!
 
Minä ainakin (ja syynä oli myös tuo KalPan lepoetu), mutta ei haittaa pätkääkään. Ilveksen voitto on paljon maistuvampi kuin joku satalappunen.
 
Takaisin
Ylös