• Foorumilla on nyt mahdollista käyttää myös ns. tumman tilan teemaa, jossa taustaväri on tummempi ja tekstit vaaleammat. Valinta tapahtuu oletuksena automaattisesti käyttöjärjestelmän asetuksen mukaan, mutta sen voi vaihtaaa myös alapalkin vasemmasta laidasta tai omista käyttäjätiedoista.

Ottelutulosveikkaus KooKoo-Ilves la 28.12.2019 klo 17.00

Mäkiniemen liike tuolla maalilla ainakin on heti hienompaa katsottavaa kun Kolppasen vastaava, rauhallista menoa ilman höntyilyä. Ei toki kerro siitä mitään, riittääkö taso vielä Liigaan - katsotaan.
 
Maalahti on sanalla sanoen ollut huono pari viime peliä. Tyhmiä jäähyjä, syötöt metrin ohi, kiekon menetyksiä. Eikös sen pitänyt olla parhaita pakkeja liigassa kun tänne tuli
 
Ai ai, kun pelas mese ja suppo komeasti paikan.
 
Yv. Ilves nyt pelin päällä, tähän koppimaali.
 
Unista on yv.
 
Mäkiniemen pelissä se on ainakin pistänyt silmään, että rauhallista liikettä näyttää olevan ilman mitään turhaa höntyilyä
 
Oli kyllä nousujohteinen erä. Alussa tietty heti av varmaan vaikeutti, mut loppuerää kohti Ilves kyllä mun mielestä parempi
 
Lepsua ja huolimatonta pelaamista, ihmeen löysää on.
Alaspäin ei oikein ketään huvita tehdä töitä vaan selät suoristuu.

Toivottavasti Jokke huutaa äijät hereille.
 
Lepsua ja huolimatonta pelaamista, ihmeen löysää on.
Alaspäin ei oikein ketään huvita tehdä töitä vaan selät suoristuu.

Toivottavasti Jokke huutaa äijät hereille.

Joo sama nostettiin esiin Telian studiossakin. Kapteeni oli negatiivisena esimerkkinä näennäispuolustamisesta. Vähän on fokus kyllä ollut hukassa Supillakin nyt pari viime peliä. Mutta eihän se nyt kauaa vedä happea, josko jo tänään ratkaisisi pelin.
 
Takaisin
Ylös