Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tällä asenteella, valmiudella ja viitseliäisyydellä kun kotoiseen liigaan joka matsiin jaksettaisiin lähteä, ei tarvitsi taistella yläloppusarjan paikasta.Ensimmäisen puoliajan asenteesta kyllä valtavat hevosen pallit jokaselle!
Miettiselle ennemmin. Speranza yrittää saada vain 110 % irti nykyrosterista.Speranzalle kotimatkalle miettimistä, että miten tuollainen joukkue saadaan kehiin kotimaankin kentille.

Tietysti Speranza pelaa niillä korteilla mitä on jaettu, mutta onhan tuossa asenteessa ja tekemisessä iso ero esim. viime sunnuntain Oulu matsiin. Se on kuitenkin päävalmentajan hommaa eikä UTJ:n.Miettiselle ennemmin. Speranza yrittää saada vain 110 % irti nykyrosterista.
Jätkä koko ikänsä vedelly kentillä ja silti noin paska veto... mut annetaan anteeks kun kauden eka veto häneltä.Popon veto oli kyllä sitten
aikamoinen lehmänhenkäys
No mutta taisi olla kauden eka laukaus häneltä![]()
Lambinihan taisi todeta aiemmin, että Norsunluurannikon pelaajilla on kovempi asenne kuin suomalaisilla pelaajilla; näköjään…ja onhan hän muitakin juttuja jo tarinoinut.Bamba pari kertaa jo lopettanu pelaamisen kesken kun odottanut pallon menevän rajasta yli. Loppuun asti perkele.
Itsehän olisin hankkinut joukkueelle oman koneen ja suoraan Pirkkalasta Rijekaan. Olis naarannut sen jostain kohtuullisen hintaisesta firmasta/maasta.Erikoinen reittivalinta kyllä.
Rijekassa oma lentokenttänsä, minkä lisäksi esimerkiksi Pulan ja Ljubljanan kentiltä bussimatka olisi puolittunut. Toki lentoaikatauluista ja mahdollisista vaihdoista ei käryä.
Ihmisiä noi pelaajatki on. Ennemmin ihmettelisin jos ei tollasen 5500 kuorossa laulavan futisfanin edessä europeleissä pelaaminen innosta automaattisesti jokaista urheilijaa sata kertaa enemmän ku sunnuntaipeli jossain Oulun yleisurheilukentällä.Tietysti Speranza pelaa niillä korteilla mitä on jaettu, mutta onhan tuossa asenteessa ja tekemisessä iso ero esim. viime sunnuntain Oulu matsiin. Se on kuitenkin päävalmentajan hommaa eikä UTJ:n.
Todella, olishan se ollut velvoite lähteä matkaan, jos tuollainen olisi järjestetty.Itsehän olisin hankkinut joukkueelle oman koneen ja suoraan Pirkkalasta Rijekaan. Olis naarannut sen jostain kohtuullisen hintaisesta firmasta/maasta.
Ja sitten vaan matkapaketit myyntiin kannattajille, että olis saatu koneeseen täytettä ja kuluja höylättyä. Joku kunnon kokoinen kone, 180-210 paikka, niin olis ollu vara myydä runsaasti paikkoja, jos olis myyty 2/3 osaa koneesta kannattajille. Toki se vaatisi vähän vaivannäköä ja tottakai kulttuurin ja tämmöisen tavan rakentamista, mutta ei ollenkaan mahdotonta. Jos kahden yön reissu maksaisi 400-500€ nuppia kohden sisältäen lennot ja hotellin, niin en pitäisi huonona ideana järjestellä omaa arkea ja hypätä siiville.
Ja sillä tapaa olis kohtuu helposti mahdollistettu se tärkein asia: tuki joukkueelle paikan päälle. Miettikää tonne häkkiin 120-160 keltavihreää kannustamaan.