• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Ilveksen juniorikiekkoilu

katso liitettä 18465
SM-hopeaa saavuttaneen Ilves U20 -joukkueen hyökkääjä Jiko Laitinen ja puolustaja Roni Kuukasjärvi on valittu Suomen alle 18-vuotiaiden poikien maajoukkueen MM-leiriryhmään! Ilves-nuoria nähdään myös alle 20-vuotiaiden, alle 17-vuotiaiden ja alle 16-vuotiaiden tulevissa maajoukkuetapahtumissa.

Lue uutisesta urheilujohtaja Timo Koskelan kommentit ja katso kaikkien maajoukkueisiin valittujen sopimustilanne: Ilves-nuorille maajoukkuevalintoja – Jiko Laitinen ja Roni Kuukasjärvi Pikkuleijonien MM-leiriryhmään – Tampereen Ilves

#Ilves #Pikkuleijonat #IlvesU20 #Tampere #Liiga
Tostahan ei oikeestaan puutu enää kun Rinteen veljekset ja Joosua Nippala.
 
katso liitettä 18468

Eli esimerkiksi "Laitinen menee ensi kaudeksi Kerhoon" ei ole välttämättä ihan kylmää faktaa tuon perusteella?

(Tuollaisen heiton näin jossain vaiheessa, en muista enää kuka sen lausui)

Toki siis saattaa mennä vaikkapa lainalle, jos Suomessa pelaa, mutta lähtökohtaisesti ei ole kotimaassa muualla kuin kasvattajaseuran väreissä?
En pistäisi pahakseni, jos Laitisen kanssa painittaisiin monivuotinen sopimus, jossa ensimmäinen lainalla, ja jälkkimäiset vuodet ilveksessä. Sitten lähtisi jos olisi lähteäkseen jonnekkin, sitä toki vaikea sanoa.

Hienoa että kärkijunnulle on sopimukset, ja toivoisin myös näiden sopimuksien pidentämistä, mikäli suomessa pysyisivät. Ovat hyviä poikia nämä
 
Takaisin
Ylös