EtelänVetelä
Rivipelaaja
- Viestejä
- 40
Missä tästä Wolaninista on puhuttu? Itellä ei oo osunu silmäänJos tää Wolanin tulis, niin ei paljon kätisyydet kiinnoistaisi, vaan saisi pelata vaikka ilman lapaa.
Mutta joo, tuskin saapumassa![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Missä tästä Wolaninista on puhuttu? Itellä ei oo osunu silmäänJos tää Wolanin tulis, niin ei paljon kätisyydet kiinnoistaisi, vaan saisi pelata vaikka ilman lapaa.
Mutta joo, tuskin saapumassa![]()
Missä tästä Wolaninista on puhuttu? Itellä ei oo osunu silmään
Jokos tähän kaveriin liittynyt huhu on kuopattu? Oltiin jossain kohtaa muka tuomassa tännepäin ja Ilves kuulemma ollut jo joskus aikaisemmin perässä. Tämä ja Lööf pakistoon niin avot.![]()
Christian Wolanin - Stats, Contract, Salary & More
Eliteprospects.com hockey player profile of Christian Wolanin, 1995-03-17 Québec, QC, CAN USA. Most recently in the AHL with Providence Bruins. Complete player biography and stats.www.eliteprospects.com
Onko tähän "huhuun" mitään lihaa luiden ympärille vai vaan ollut haave ja lähtenyt leviämään huhuna??
Itsellä ei ole. Tästä oli muistaakseni Jatkoajassa jonkun luotettavan huhuilijna toimesta juttua ja täällä sen jälkeen myös. Mitään tietoa ei itsellä tosiaan ole sen enempää. Siksi kyselinkin.

Miehen uraa jonkunverran seuranneena voin todeta, että ei todellakaan ole tulossa Wolanin Ilvekseen, tai Liigaan ylipäätään. Oli sen verran potentiaalinen peluri, että ilman loukkaantumisia kriittisessä vaiheessa uraa olisi voinut mielestäni lyödä läpi jopa NHL:ssä.
No kai sitä kaikenlaista ihmeellistä maailmassa voi tapahtua, mutta kyllä mulla ja Mietaalla mämmituokkoset putoaa lattialle siinä vaiheessa. Äärimmäisen epätodennäköisenä pidän, koska luulisi Sveitsissä ja Ruotsissa olevan kovastikin kysyntää tämän tason pakille.No aivan utopistiseltahan se kuulostaakin. Miten sitten suhtaudutaan palstalla pyörineeseen huhuun, jossa @Immortal kertoi, että miestä on tarjottu Liigaan jo kesken viime kauden ja lähteenä taisi olla joku pelaaja-agentti? Samaa huhua siis liikkunut myös Tapparan palstalla.
No kai sitä kaikenlaista ihmeellistä maailmassa voi tapahtua, mutta kyllä mulla ja Mietaalla mämmituokkoset putoaa lattialle siinä vaiheessa. Äärimmäisen epätodennäköisenä pidän, koska luulisi Sveitsissä ja Ruotsissa olevan kovastikin kysyntää tämän tason pakille.
Juu, eikös sitä ollu juttua, että "20k kuussa" (mun oletuksella netto) olisi liikahtanut loppukaudeksi? Jos tätä teoreettista ajatusjuoksua jatkaa eteenpäin voisi kuvitella, että 1) olisi kenties voinut ajan hetkellä hakea näytönpaikkaa "Sveitsiin" ison rahan sopimukseen ja/tai 2) voisi olla nytkin saatavissa sellaisella 400k brutto tai +lapulla?No aivan utopistiseltahan se kuulostaakin. Miten sitten suhtaudutaan palstalla pyörineeseen huhuun, jossa @Immortal kertoi, että miestä on tarjottu Liigaan jo kesken viime kauden ja lähteenä taisi olla joku pelaaja-agentti? Samaa huhua siis liikkunut myös Tapparan palstalla.