Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - HPK 4.12.2025

Status
Viestiketju on suljettu.
Eikös törökki tossa painanut käytänössä limpun omiin. Pavlat koitti sulkee, török laittaa mailan väliin, game over.
Näin mäkin sen olin katsovinani vaikka ensin näyttikin että Pavlat räpelsi sen itse sinne viivalle, mutta juuri kun oli sulkemassa kiekkoa niin mun mielestä Török osuu kiekkoon josta se kimpoaa sinne maaliviivalle, josta Török koittaa sen purkaa mutta osuu Pavlatiin ja pomppii omiin. En mä nyt Pavlatin syyksi laittais vaikka rauhattomasti siinä tilanteessa pyörikin
 
En kyllä muista koska Soinilta viimeksi suht virheetön peli, joko ihan kardinaalinen munaus kiekolla/ turhia jäähyjä ja oma mies hukkuu.
 
12min kiekko hallussa ja paine vastustajan päässä, jalka liikkui, kaikki kamppailut voitettiin. Sitten yksi jäähy, yksi paikka kaverille ja siitä kavennus ja peli täysin uuteen muottiin. Kovin tuttua.
 
Ilves tekee kaksi maalia 10 minuuttiin ja dominoi peliä.

HPK kaventaa ylivoimalla, täälä vedetään ranteita auki ja aletaan solmimaan hirttosilmukoita.
Mikä v*ttu tätä Ilvesfoorumia vaivaa? :confused:
En tykkää.

Erikoistilanteet: 1-1
5v5 peli: 1-0
 
Olipa kerrassaan kaksijakoinen erä.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös