• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
No niin, lyödään nyt jo lukkoon toi Lantan 170k. Seems legit.

Tässä kauhea säästö nelosen senassa:

1 000 000 - 170 000 = 830 000

Juu, ei Ilves ainakaan tuommoisia maksa. :D Maksaako kenellekkään....

Se olisi hyvä taas muistaa ensi kesänä monien täällä :)
 
Sanon tälläin basaarikauppiaana, että 300ke, mutta hyuva hinta 220e sulle. (Just oli uutinen, että Suomalaisten pelaajien arvot nousussa, niin siihen vetoan)
Kaunis on ilma juu
 
1764114772394.png
 
Olikos tällä kirjoittajalla millainen luottoluokitus. Vaikee luottaa noihin oman kylän miehiin tietopankkina ;)
Ku itte en mistään mitään tiedä

Edit. Areenahuhuja näköjään. Vois lukea ensin kunnolla... No en välttis antais Areenahuhuille kovin suurta luottoluokitusta kuitenkaan.

Toki sieltä Areenassa voi kuulla luotettavalta lähteeltäkin näitä tietenkin
 
Olikos tällä kirjoittajalla millainen luottoluokitus. Vaikee luottaa noihin oman kylän miehiin tietopankkina ;)
Ku itte en mistään mitään tiedä
Ei mitään hajua kuinka uskottava kirjoittaja.
 
Suomi Eemeli kentälläoloaika 21:17.Valmentaja vihdoin ymmärtänyt kuinka hyvä pelaaja.Voi olla kauan vielä ulkomailla.
 

Kovia juttuja sitä areenalla liikkuu :D

Hauska muuten tuo keskustelu Svejkovskysta jatkoajalla. Yksi kommentoi kyseisen areenahuhun jälkeen, että Niemelä kertoi lehdessä Svejkovskyn olevan sivussa terveydellisistä syistä, niin siihen kommentoidaan epäuskoisesti, että valmentaja nyt voi puhua mitä tahansa. Niin no, ei se Svejkovsky nyt ainakaan Tsekissä jo ole, kuten huhu kuului.
 
Viimeksi muokattu:
Mä alan pikkuhiljaa taipuu siihen uskoon, että kyse vaan loukista / sairaudesta ja Svej ei oo lähdössä mihinkään.
Jos näin niin toivottavasti tulee entistä kovempana takas. Ennen tätä viimesintä poissaoloaanhan hän rupes pikkusen saamaan jo juonesta kiinni.
 
Takaisin
Ylös