TaikuriLuttinen
Luottopelaaja
- Viestejä
- 5 381
Onhan tuo Lång ainakin Ilveksen naisten futispelejä selostanut, toki tapparalainen taitaa tosiaan olla kun Twitteriä selailin.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Röhönaurua tälle kaksikolle taas![]()
Viihteellinen paska SM-liigassa otti vallan pois päävalmentajilta | Aitio
Colosseumilla ollaan huolissaan siitä, että noin 11 SM-liigan päävalmentajaa esikuntineen on poissa tolaltaan, mitä tulee pelin valmentamiseen.www.apu.fi
Colosseumilla ollaan huolissaan siitä, että noin 11 SM-liigan päävalmentajaa esikuntineen on poissa tolaltaan, mitä tulee pelin valmentamiseen.
Olisi mielenkiintoista nähdä se vaihtoehtotodellisuus, jossa jokainen Liigan joukkue pelaisi puhtaasti Sihvosen standardin mukaista kiekkoa.![]()
Viihteellinen paska SM-liigassa otti vallan pois päävalmentajilta | Aitio
Colosseumilla ollaan huolissaan siitä, että noin 11 SM-liigan päävalmentajaa esikuntineen on poissa tolaltaan, mitä tulee pelin valmentamiseen.www.apu.fi
Colosseumilla ollaan huolissaan siitä, että noin 11 SM-liigan päävalmentajaa esikuntineen on poissa tolaltaan, mitä tulee pelin valmentamiseen.
Olisi mielenkiintoista nähdä se vaihtoehtotodellisuus, jossa jokainen Liigan joukkue pelaisi puhtaasti Sihvosen standardin mukaista kiekkoa.
Sihvosen mielestähän optimaalinen tulos jääkiekkopelille olisi 1-0 tai 2-1. Siitä voi sitten osaltaan miettiä kuinka viihteellistä se olisi, vaikkei toki maalit pelkästään korreloikaan viihdyttävyyden kanssa.Olisi mielenkiintoista nähdä se vaihtoehtotodellisuus, jossa jokainen Liigan joukkue pelaisi puhtaasti Sihvosen standardin mukaista kiekkoa.
Joo itsekin koitin metsästää juttua Aition sivuilta mutta perjantaina pääasia oli Jokerien kotipeli ja lauantaina haukuttiin IFKta. Ehkä jos muutaman vielä voittaa niin voi todeta että Ilves on palannut Meidän Pelin pelaajiin.Nyt kun Ilves voitti kaksi peliä ja kriisi on peruttu, niin onko Petteri Sihvonen jo kertonut jossain, kuinka Hölö Niemelä palasi harharetkeltään? Mielenkiinnolla odotan Petterin analyysiä siitä, miten Ilves tällä kertaa muutti pelaamistaan!
Joo itsekin koitin metsästää juttua Aition sivuilta mutta perjantaina pääasia oli Jokerien kotipeli ja lauantaina haukuttiin IFKta. Ehkä jos muutaman vielä voittaa niin voi todeta että Ilves on palannut Meidän Pelin pelaajiin.
Pienessä voittamattomassa kulosaarelaisessa kopissa mietitään ketä haukutaan seuraavaksi.Nyt kun Ilves voitti kaksi peliä ja kriisi on peruttu, niin onko Petteri Sihvonen jo kertonut jossain, kuinka Hölö Niemelä palasi harharetkeltään? Mielenkiinnolla odotan Petterin analyysiä siitä, miten Ilves tällä kertaa muutti pelaamistaan!
Kyllä tuo IFKn haukkuminen yleensä varmaan parhaimmat klikit vetää vielä. Tai kohtahan voi Kärppiäkin ruveta haukkumaan ja sekin on kyllä aika tuottoisaa.Pienessä voittamattomassa kulosaarelaisessa kopissa mietitään ketä haukutaan seuraavaksi.
Mä en silti vielä peru kriisiä![]()
Pienessä voittamattomassa kulosaarelaisessa kopissa mietitään ketä haukutaan seuraavaksi.
Mä en silti vielä peru kriisiä![]()
Jep. Samaa mieltä. Juuri tuosta olen täälläEn mäkään. Tai oikea kysymys lienee, että onko sellaista koskaan ollutkaan, mutta tuloksellisesti tietysti on ja juuri siihen kriisiin 9/12 pistettä viimeisistä neljästä pelistä on aikamoista lääkettä.
Tuossa viestissäni kriisi oli kuitenkin osana sarkasmia. Niin nopeasti tässä lajissa tuloksellisesti tapahtuu ja media poukkoilee sen mukaan sinne tänne, ja Petterin teksteissä pelikirjat vaihtuu samaa tahtia.
En mäkään. Tai oikea kysymys lienee, että onko sellaista koskaan ollutkaan, mutta tuloksellisesti tietysti on ja juuri siihen kriisiin 9/12 pistettä viimeisistä neljästä pelistä on aikamoista lääkettä.
Tuossa viestissäni kriisi oli kuitenkin osana sarkasmia. Niin nopeasti tässä lajissa tuloksellisesti tapahtuu ja media poukkoilee sen mukaan sinne tänne, ja Petterin teksteissä pelikirjat vaihtuu samaa tahtia.
Tulee varmaan vasta tiistaina, mutta eikö tuo aika selvä ole?Nyt kun Ilves voitti kaksi peliä ja kriisi on peruttu, niin onko Petteri Sihvonen jo kertonut jossain, kuinka Hölö Niemelä palasi harharetkeltään? Mielenkiinnolla odotan Petterin analyysiä siitä, miten Ilves tällä kertaa muutti pelaamistaan!
Varmasti kadonnut kuin pieru saharaan nytkun voitettiin 2 peliä putkeenSihvosen Hermannia on kyllä todella vaikea ottaa tosissaan. Ihan huru-ukko.
Ei se edes katoa, takki kääntyy kokoajan eikä ymmärrä edes hävetä aiempia julistuksiaan.Varmasti kadonnut kuin pieru saharaan nytkun voitettiin 2 peliä putkeen