Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Käytöstä ehkä samaa mieltä, mutta aika tuhnu oli eilen, vaikka 30 minuuttia oli enemmän kuin, mitä hän on yleensä kaudella saanut.Pakko kyllä ihmetellä herran käyttöä. Eilenkin tuli vartti. Kaikki kunnia Hytöselle mutta hän ei ole tällä kaudella maaliakaan tehnyt näitä kärkijoukkueita vastaan ja aika eväät syöty hän on esimerkiksi Cisseä vastaan. Ei sillä etteikö Aki olisi ollut valtava pettymys tälle kaudelle kun penkille uponnut mutta kyllähän häntä nyt pitäisi enemmän käyttää tilanteessa jossa vastustaja väsynyt ja Cisselläkin kortti alla. Hän on kuitenkin Ilveksellä se toinen hyökkääjä joka on pystynyt tehoja tuomaan niukoillakin minuuteilla KuPSia ja HJK:ta vastaan. Hytönen on hyvä leveyshyökkääjä näitä heikompia joukkueita vastaan ja onkin tehnyt viisi maalia tällä kaudella mutta Gnistania vastaan tehtyä maalia lukuunottamatta kaikki ovat syntyneet putoamistaistelussa olevia joukkueita vastaan ja mestaruussarjassa ei mielestäni ole päässyt edes paikoille.
Käytöstä ehkä samaa mieltä, mutta aika tuhnu oli eilen, vaikka 30 minuuttia oli enemmän kuin, mitä hän on yleensä kaudella saanut.
Ah, pahoittelut, muisti petti.Vartin pelasi eilen, se on aika vähän.
Eikä se rima nyt ihan kauhean korkealla ollutkaan Hytösen kohdalla. 75 minuuttia ja ainoita kertoja kun muistan nähneeni niin pari heikkoa viimeistä syöttöä ja kivat riplailut sivurajalla. Mutta se pointti nyt Akin kohdalla olikin että vartti on todella vähän aikaa mitään konkreettista näyttää. Jos nyt molempia meinaa käyttää niin aika hukattu tilaisuus kun olisi aivan hyvin voinut antaa molemmille 45-45, varsinkin kun Cisselläkin oli kortti alla. Aki on kuitenkin paljon juoksuvoimaisempi pelaaja ja vaikka viimeistely on kuraa niin hän on vaikea pideltävä topparille kenellä on varoitus alla.
Riskillä surkea formi. Sääli, kun vielä juuri muutama viikkoa sitten oli elämänsä vireessä.Riski kuitenkin avasin. Ei tainnut koskea palloon koko pelissä.
Hyvin Akiniemi rymistele lopussa ja oli aiheuttamassa kaaosta boksissa.