Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Taidettiin katsoa pari viimeistä erää eri peliä.Kanukeilla ei ollut mitään ihmeellistä 5-5 pelissä.
Totta helvetissä tommonen helvetinkone jyskyttää ja pitää kiekkoa. Mutta 52 minsaa pidät kaikkien aikojen parhaan joukkueen maaliodottaman 1,52.Taidettiin katsoa pari viimeistä erää eri peliä.
Lopeta nyt hyvä mies. Suomella oli paikat voittaa ottelu kolmannessa.
Ehkä näin, mutta olisiko se vaikuttanut lopputulokseen, niin en tiedä.Juu tsekit hävisi myös, mutta kehtaisin väittää heidän pelanneen paremmin kuin Suomen pelkokiekon. Vahingossa kaks nolla johtoon ja siirryttiin pelaamaan Tapolan lätkää.
Lopputulos silti sama.
Vahingossa johtoon ja vahingossa Kanada voitti tänään.Juu tsekit hävisi myös, mutta kehtaisin väittää heidän pelanneen paremmin kuin Suomen pelkokiekon. Vahingossa kaks nolla johtoon ja siirryttiin pelaamaan Tapolan lätkää.
Lopputulos silti sama.
Vahingossa johtoon ja vahingossa Kanada voitti tänään.
Jep, ei näyttänyt Tsekit mitään. Molemmat pelit Kanadaa vastaan hävisi ja toisen vieläpä todella rumasti.Näytti mitä? Sama lopputulosihan sama tuliko se jatkoajalla se tappio vai 30 sekuntia ennen loppua.
No Suomi sitten vähän vähemmän 5v5 pelissä. Hyvin kilpikonna toimi, ei siinä ja Saros hoiti enemmän kuin hyvin oman tonttinsa.Totta helvetissä tommonen helvetinkone jyskyttää ja pitää kiekkoa. Mutta 52 minsaa pidät kaikkien aikojen parhaan joukkueen maaliodottaman 1,52.
Suomi hävisi pariin jäähyyn. Ei 5-5 pelaamiseensa.
katso liitettä 17375
Ainoa avain tuollaisen pelin voittoon. Sama sapluuna melkein toimi Sveitsillä Suomea vastaan.No Suomi sitten vähän vähemmän 5v5 pelissä. Hyvin kilpikonna toimi, ei siinä ja Saros hoiti enemmän kuin hyvin oman tonttinsa.
Toki. Kunhan totesin tuohon ettei ollut "mitään ihmeellistä 5v5 pelissä" kun Suomi veti bussin parkkiin ja roiski pitkiä ja norsu kiekkoja keskialueelle puolet pelistä, mutta joo toki itsekin odotin Kanadalta enemmän dominointia. Oli vähän turhan itsekästä pelaamista ja yksin puskemista.Ainoa avain tuollaisen pelin voittoon. Sama sapluuna melkein toimi Sveitsillä Suomes vastaan.
Suomi olisi hävinnyt 6-1 jos oltais lähdetty siihen luistelu- ja maalintekokilpailuun.
Ja juuri Suomen taktiikan takia, sanoisin.Toki. Kunhan totesin tuohon ettei ollut "mitään ihmeellistä 5v5 pelissä" kun Suomi veti bussin parkkiin ja roiski pitkiä ja norsu kiekkoja keskialueelle puolet pelistä, mutta joo toki itsekin odotin Kanadalta enemmän dominointia. Oli vähän turhan itsekästä pelaamista ja yksin puskemista.
Suomen eniten pelannut hyökkääjä tänään....
Rumpujen pärinää....
KYLLÄ! Teräväisen Teuvo!
Pakko olla taas joku kämmi kellotuksissa.
Jos ei niin PendonKIA.