Muna vai kana. Ovatko maalivahdit hermostuneita ja epävarmoja, koska eivät luota sekavaan puolustamiseen, vai onko puolustaminen sekavaa säntäilyä, koska ei ole luottoa maalivahteihin.
Jos oma av on niinkin hyvää kuin 40 %, niin ei ehkä kannattaisi ottaa tyhmiä tarpeettomia jäähyjä. Jos oli jollekulle epäselvää, niin nyt ei ainakaan enää pitäisi olla.
No ei ne kiekot olisi menneet läpi Pavlatin vatsasta logon kohdalta yhtään sen enempää kuin menivät Rubininkaan lävitse. Että tekemättä olisi 9 jäänyt.
Ei tuo löysyyttä ollut, vaan sitä, kun itseluottamus on liian kova suhteessa kykyihin. Soinin pitää oppia, mitä voi liigatasolla tehdä ja mitä ei. Se, mikä on mahdollista junnuissa, ei välttämättä onnistu, kun vastustajat ovat kovempaa kaliberia.
Enää? Milloin muka ollaan oltu? Siis todellisuudessa, eikä tapparalaisten propagandassa. Korona-ajan "syksyllä NHL, keväällä säästöbudjetti" ei tietenkään lasketa.