Ratinen-Borg-Török-Nättinen-Pelli on kyllä jo paperilla sellaista huumoria, ettei voi käsittää. Yksi pelisilmätön, jolla on kamala vaihe menossa; pari puukäsisentteriä; Törö, joka ei YV:ssä ole omimmillaan ja vielä tämän kauden Pelli. My god.
Ei sillä, ei se toisellakaan koostumuksella tänään...
Siirtäisin Mäntykiven kakkosylivoimaan. Nyt tuossa viisikon keskellä pelatessaan ei pääse pelaamaan käytännössä ollenkaan kiekolla, eikä siis pysty tuomaan mitään sellaista etua etteikö joku muukin voisi hoitaa tuon tontin. Jopa Rati tai Borg.
Kakkosylivoimaan hyökkääjiksi sitten Mänty...
Kysyin vastikään eräältä agentilta, että onko sarjajärjestelmäjumppa vaikuttanut sopimusten tekoon. Sanoi, että jo jonkin aikaa ollut lähes kokonaan jäissä. Toki näkemys vain yhden agentin suusta, mutta tämän perusteella juurikin höpö höpöä. Kai se tästä lähtee taas käyntiin.