Repomies
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 20 209
Porukka varmaan pitää Ratista nuorempana mitä mies oikeasti on.Ongelma ei ole Ratinen, vaan Ratiselle todennäköisesti kaavailtu liian iso rooli. Ei kai siinä, jos nousujohteinen 17p->25p riittää mielestäsi 27v pelaajalta meidän 1, tai 2 kenttään.
Jos Björkqvistikin, tai Nättinen parantaa luistelua ja sitä ja tätä niin on perkeleen kova ukko, mutta kuinka todennäköistä se sitten oikeasti on jo 27v pelaajalta. Ei tuo Ratisen piste-ennätys enää sattumaa ole. Eiköhän tule taas ensi kaudellakin jäämään alle 30p, muutamalla suonenvedolla yhdistettynä ja porukka mehuissaan taas huutelee ylikylän 50p ukkoa seuraavalle kaudelle, kun parantaa sitä ja tätä.
Eikä siinä, voihan sieltä late bloomer syntyä mutta piste-ennätys on viiden vuoden takaa ja tuossa samoissa haminoissa se nyt on sahannut.
Ratilla on paljon hyviä ominaisuuksia mutta myös sellaisia puutteita mitä on vaikeampi korjata tässä vaiheessa uraa.