Tommi Niemelä - Ilveksen päävalmentaja 2024 -

Olipa nolo suoritus valmentajalta.

Nyt ei ole CHL:kään rasittamassa tai sotkemassa harjoittelua tai muuta. Sitten ei kuitenkaan saa joukkuetta pumpattua sen vertaa, että kiinnostaisi pelata kauden toisessa pelissä ja menee lehdistötilaisuuteen kuin jättiläisvauva.
 
Ihan vitun nolo performanssi :D :D . Tuollaisen ymmärtäisi ehkä yläasteikäiseltä, joka ajattelee että tuollainen uhmakkuus olisi jotenkin coolia.
 
Tuolla on nyt jotain pahemman kerran päin persettä, jos Hölönkin käytös on tuollaista. Koko joukkueen tekemisestä tuli sellainen fiilis, että jokaista vitutti olla siellä ja kaikki olisivat mieluummin olleet kotona. Jotain todella omituista tuon porukan ilmapiirissä tällä hetkellä on.
 
Mun mielestä tuo oli aika naurettava kiukuttelu Hölöltä.

Oli melkoinen pohjanoteeraus Hölöltä.

Hoiti kuitenkin lehdistötilaisuuden tyylillä viime keväänä, kun pudottiin Tapparalle, vaikka naamasta näki,että vituttaa kuin pientä oravaa

No, toivottavasti tekee joukkueelle selväksi,että tämän iltainen perseily EI SAA TOISTUA
 
Toivottavasti joukkueelle on paljon enemmän sanottavaa, kuin lehdistölle.

Naurettavaa kiukuttelua, kun joukkueen työmäärä ja lataus jäi ihan kaikessa vajaaksi. Siitä kantaa myös otsikon herra vastuuta.

Kyllä pitäisi tietää, että ilmaiseksi ei tule mitään pisteitä.
 
  • Tykkää
Reactions: CTS
Tästä vahva sama (kerrankin).

Ihan sama vaikka kuinka vituttaisi eikä jaksa 64 kertaa ladella samoja jargoneita niin kyse on kuitenkin kunnioituksesta toista valmentajaa, liigaa ja mediavastaavia kohtaan. Varsinkin nyt vieraspelissä. Pressissä myös sitä seuraa edustetaan ja jos nyt jo pelin nro 2 kohdalla Hölö kiukuttelee tuolla kun lapsi niin terve.
Eikä nyt muutenkaan saa gonahtaa noin pahasti kahden pelin jälkeen. Ymmärrän että joskus marraskuussa voi hiukan kiukutellakin joskus peliputkessa, mutta ei nyt tässä vaiheessa kautta.

Peilin kautta vaan eteenpäin. Ja ota ne apukoutsit mukaan tuijottelemaan.
 
Tuolla on nyt jotain pahemman kerran päin persettä, jos Hölönkin käytös on tuollaista. Koko joukkueen tekemisestä tuli sellainen fiilis, että jokaista vitutti olla siellä ja kaikki olisivat mieluummin olleet kotona. Jotain todella omituista tuon porukan ilmapiirissä tällä hetkellä on.
Tää väkisinkin kävi mielessä. Toivottavasti ei ole mitään, vaan kasvukipuja.
 
Olipa nolo suoritus valmentajalta.

Nyt ei ole CHL:kään rasittamassa tai sotkemassa harjoittelua tai muuta. Sitten ei kuitenkaan saa joukkuetta pumpattua sen vertaa, että kiinnostaisi pelata kauden toisessa pelissä ja menee lehdistötilaisuuteen kuin jättiläisvauva.
Mua kyllä huolestuttaa tämä kun toinen peli vasta ja Hölö jo käyttäytyy niinkuin tietäisi olevansa lankulla juuri saamassa kengästä persauksiin. Nyt ei vakuuta tämä meidän hymypoika. Varmaan harmittaa tosiaan kun ei voi käyttää kestoselityksiä CHL-kuormasta ja reenaamattomuudesta. Odotukset luisuu entistä matalammaksi tän kauden osalta.
 
Eräs suuri valmentaja-legenda lausui aikanaan seuraavan lyhyen, mutta paljon puhuvan lausahduksen, joka pitää sisällään suuren viisauden:

" Hei, riittääkö taso"?
 
Eipä ole näköjään vituttanut näin paljoa vähään aikaan joukkueen esitys

Harmi tuo kiukuttelu mutta näitä sattuu.
 
"Harjoitellaan kovasti!" Tämä taisi mennä nyt niin, että kauden aikainen alku ei miellytä pääkoutsia ja sitä sitten kiukutellaan pressissä ja kukaties joukkueen edessä? Ei tämä yksi peli nyt mitään muuta, mutta ihan näin ohi ei tarttis enää valmennukseltakaan pelit mennä.
 
Ei tuossa haastattelussa vituttaisi mikään jos tietäisi että tuo harmitus ja pettymys johtaisi johonkin. Mutta mitäpä luulette? Samoilla lähdetään koska Tommin selkä on saunassa pesty hyvin ja lempparit on tyytyväisiä. Se auktoriteetin puute paistaa Hervannan valtaväylältä Myllypuron kadulle saakka.
Rohkeus ja tunne puuttuu.

Muutoksia ehkä kolmos neloseen, nekin näennäistä.

Ei seksiä jatkossakaan luvassa, siveyspöksyt on jalassa.
 
No peruslatteuksilla olisi myös hirtetty tällä foorumilla, niin sillä ei ole oikeastaan merkitystä mitä sanoi. Muistelen että Raipe on vetänyt suunnilleen vastaavat SaiPan peräsimessä mutta omalla tyylillään, ja se oli suorastaan trendikästä.

Eikä tuo kerro myöskään joukkueen tilasta yhtään mitään.
 
Kylläpä tosiaan vitutus paisto kotisohvalle saakka mitä tulee esiintymiseen pressissä. Onko sillä sitten väliä? Ehkä noi vois tyylikkäämminkin hoitaa. Kiinnostaako mua toi? Ei. Keltanen lehdistö toki pääsee repiin lööpit.

Joku alistunut uikutus olis ollut pahempi.
 
Onko tämä jotain hölönkiä mitä tehdään vittu kaikissa hitaissa lähdöissä? Se oikein korostuu ylivoimalla.

Laiturit pahimmillaan makaavat maalirajan tuntumassa ja oikein odotetaan, että vastustaja tulee antamaan painetta. Siis ihan helvetin raivostuttavaa.

Sund, Latvala, Nyberg, Utunen
Yhdelläkään näistä ei riitä jalka eikä taito päästä paineen alta kiekollisena kärkikarvaajan ohi 1v1 tilanteessa. Ihan vitun hirveen näköistä.
 
Takaisin
Ylös