• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Tulosveikkaus ja otteluseuranta KalPa - Ilves 6.4.2026 | 4. Puolivälierä

Hienosti lopetettu pelaaminen. Nyt voin jo sanoa, etten usko Ilveksen menevän tästä jatkoon. Koko kausi pelattu täysin samalla kaavalla: vetoja (luokattomia sellaisia) tulee, muttei maalia. Miksi se muuttuisi yhtäkkiä mihinkään

Ymmärrän, että halutaan pelata tietynlaista peliä loppuun asti, mutta noille erikoistilanteille olisi pitänyt tehdä jotain jo ekojen 20 pelin jälkeen.

”Tämä sarja ei ole vielä ohi”.

Ei olekkaan, mutta tätä paskaa koko kauden seuranneena on todella vaikea uskoa, että neljää voittoa tästä kaivetaan, kun kaikki paine on todellakin meillä.
 
Viime perjantaina oli Kalpalla pakkovoitto edessä. Ja kas kummaa, alle viikon sisään asetelmat ovat muuttuneet täysin

Keskiviikkona meidän on pakko voittaa eikä kotiedusta ole kyllä tämmösellä pelillä mitään hyötyä
 
kyl meillä on jotenki puolustus ja maalivahti peli perässä sekä erikois tilanteet eivät vaa onnistu kaveri blokkaa ja mvahti ottaa kiinni kaikki
 
No eihän viime vuonna runkosarjan voiton lipsahtamisella ollut mitään väliä. Eikä nytkään ollut mitään väliä tuliko KalPa tai mikä tahansa muukaan vastaan.
 
Viime perjantaina oli Kalpalla pakkovoitto edessä. Ja kas kummaa, alle viikon sisään asetelmat ovat muuttuneet täysin

Keskiviikkona meidän on pakko voittaa eikä kotiedusta ole kyllä tämmösellä pelillä mitään hyötyä
Paskat, Ilves suli Klingberg kärjessä perjantaina ja nyt vaan odotellaan lopullista ratkaisua.
 
Hämmästyttävää, että Pavlatia ei otettu jo neljännen maalin jälkeen peliin hakemaan pelituntumaa.

Armalis toki peittää usein hyvin, mutta modernin maalivahdin liike puuttuu.
 
Aika synkkää. Noh, sarja on nyt tasoissa, eikä mitään olla periaatteessa menetetty, mutta näillä esityksillä ei kyllä olla jatkoon menossa.
 
Takaisin
Ylös