Repomies
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 19 967
Toivottavasti ilmottaa konkurssista ja häviää lopullisesti Liigasta.Odotettu tiedotustilaisuus torstaina.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Toivottavasti ilmottaa konkurssista ja häviää lopullisesti Liigasta.Odotettu tiedotustilaisuus torstaina.
Kyllä sitä sport vihaa selvästi onToivottavasti ilmottaa konkurssista ja häviää lopullisesti Liigasta.
Tai sitte uudet omistajat ja uus johto. Pistäs hommat kuntoon ja tulis "uus Sport". Kai tuolla vois hyvillä tekijöillä kilpailijan Liigaan vois saada. Jotku on ainaki talous aluetta kehunut.Toivottavasti ilmottaa konkurssista ja häviää lopullisesti Liigasta.
Siitä uudesta omistajasta ollut puhetta saa nähdä mitä tapahtuu.Tai sitte uudet omistajat ja uus johto. Pistäs hommat kuntoon ja tulis "uus Sport". Kai tuolla vois hyvillä tekijöillä kilpailijan Liigaan vois saada. Jotku on ainaki talous aluetta kehunut.
No mitäs helvettiä? Uusi johto ja uudet omistajat.Toivottavasti ilmottaa konkurssista ja häviää lopullisesti Liigasta.
Ei ole väliä kuinka paljon teitä tulee Vaasaan lauantaina. Vaasa ei ole ikinä hävinnyt kotona katsomossa eikä tule ikinä häviämään. Me luotiin teidän junttien kannattajakulttuuri vuonna 2012. Takatukkaiset, puhevammaiset. Tampere on vitun junttila. Tervetuloa helvettiin.
Tämä oli kaikkinensa upea viesti. Ihailtavaa uhmakkuutta.No mitäs helvettiä? Uusi johto ja uudet omistajat.
Vaasalaiset kannattajat ansaitsevat olla Liigassa. Harvoja paikkoja mistä löytyy kunnon lutuuria.
#Nevöfoget
Joo se oli pilke silmäkulmassa heitetty, olisi pitänyt pistää hymiö.No mitäs helvettiä? Uusi johto ja uudet omistajat.
Vaasalaiset kannattajat ansaitsevat olla Liigassa. Harvoja paikkoja mistä löytyy kunnon lutuuria.
#Nevöfoget
Mulla ei oo mitään Sportia vastaanKyllä sitä sport vihaa selvästi on![]()
Onkohan Härkösellä optio purkaa jos joutuu B:hen?![]()
Eetu Levänen jatkaa Sportissa - optio käytetty
vaasansport.fi
![]()
Masi Härkönen jatkaa Sportissa Kevääseen 2028!
vaasansport.fi
B-tason veskarihan tuo on jokatapauksessa.Onkohan Härkösellä optio purkaa jos joutuu B:hen?
No ei kyllä ole.B-tason veskarihan tuo on jokatapauksessa.
Kyllä on.No ei kyllä ole.
En tiedä.. aikoinaan vähän pisti riepomaan elvistely sillä miten Sport alkaa suorastaan dominoimaan Liigassa, talousalue on valtaisa ja Tomek Valtonen seuraava maajoukkuevalmentajaKyllä sitä sport vihaa selvästi on![]()
Nyt kun ovat seestyneet ihan ok tasolle, ei ole mitään pahaa sanottavaa.
Kaukana mistään seesteisyydestä on tuon pumpun toiminta ollut kesästä asti. Sarjan parasta viihdettä. Oikein sellaista vanhan ajan suhmurointia ja perseilyä on Sportin toiminta briljanteimmillaan. Klassisesti kassa tyhjä ja kausi taputeltu jo joulukuussa.En tiedä.. aikoinaan vähän pisti riepomaan elvistely sillä miten Sport alkaa suorastaan dominoimaan Liigassa, talousalue on valtaisa ja Tomek Valtonen seuraava maajoukkuevalmentaja.. tämä siis noustessa Liigaan.
Nyt kun ovat seestyneet ihan ok tasolle, ei ole mitään pahaa sanottavaa. Jopa jo soisi sen ensimmäisen hyvän kauden Liigassa.. siellä kuitenkin etunenässä Saipa on näyttänyt että nopeassa ajassa voi muutos tapahtua ja ns. pienetkin voivat aidosti menestyä.
Kannattajat ovat seestyneet ja osittain hyväksyneet tosiasiat.Kaukana mistään seesteisyydestä on tuon pumpun toiminta ollut kesästä asti. Sarjan parasta viihdettä. Oikein sellaista vanhan ajan suhmurointia ja perseilyä on Sportin toiminta briljanteimmillaan. Klassisesti kassa tyhjä ja kausi taputeltu jo joulukuussa.
Kova on Sportile ensi kausi. Kovin isoja panoksia en löisi A-sarjan paikan puolesta.